Haber

ABD Gazze’de insani ateşkes üzerinde çalışıyor

ABD Başkanı Joe Biden’ın Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Kıdemli Danışmanı Amos Hochstein, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde “insani ateşkes” sağlanması için çalıştıklarını belirtti.

Lübnan Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Hochstein, Beyrut ziyareti kapsamında Lübnan Başbakanı Necib Mikati ile Hükümet Sarayı’nda görüştü.

Hochstein, Mikati’ye, ABD Başkanı Biden’ın Lübnan’ın güneyindeki gelişmeleri yakından takip etmek üzere görevlendirilmesi üzerine heyet olarak bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bölgedeki temasları sırasında İsrail ve Lübnan’ın gerilimi tırmandırmak istemediğini hissettiğini belirten Hochstein, yeni bir analiz aşamasına geçmeden önce ABD’nin Gazze’de insani ateşkes sağlanması için çalıştığını ifade etti.

Hochstein, Beyrut’a yaptığı sürpriz ziyaret kapsamında Mikati’den önce Lübnan Parlamentosu Lideri Nebih Berri ile görüşmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu